Systemy kamer

Systemy kamer, monitoring, telewizja przemysłowa, cctv

czyli w dużym uproszczeniu system służący monitorowaniu - co to jest i dlaczego warto zainwestować w nadzór wizyjny

Systemy kamer i nadzoru wizyjnego pełnią funkcje prewencyjne, dozorowe, dowodowe, zapewniają poczucie bezpieczeństwa, możliwość stałej analizy oraz pozwalają rozstrzygnąć wiele kwestii spornych. Na rynku monitoringu wizyjnego rozróżniamy kilka technologii, dzięki którym projekty systemów mogą coraz precyzyjniej odpowiadać specyfice obiektu, potrzebom i budżetowi klienta. Obecna oferta urządzeń CCTV pozwala łączyć te technologie, modernizować stare systemy oraz powiększać je o dowolną ilość mniej lub bardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń. Odpowiednia wiedza i doświadczenie projektanta i wykonawcy systemu, zapewnia możliwość stałego rozwoju możliwości systemu, a co za tym idzie zwiększania jego operacyjności. Monteo posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań z zakresu CCTV, dzięki czemu każdy projektowany przez nas system jest odpowiednio dopasowany do potrzeb Klienta zarówno pod względem technicznym jak i wizualnym. Do realizacji zaprojektowanych przez nas systemów, używamy tylko jakościowych komponentów od sprawdzonych dostawców i producentów wiodących marek technologii wizyjnej. Kamery znajdują się dziś w przestrzeni publicznej niemal wszędzie, jednak funkcje jakie pełnią, różnią się w zależności od środowiska w którym są stosowane. Jak zaprojektować system kamer tak, by Twój obiekt był odpowiednio chroniony, dowiesz się od naszych specjalistów- porozmawiajmy o bezpieczeństwie.

Dla kogo projektujemy systemy kamer?

Dzięki stale postępującej technologii branży zabezpieczeń i nieustannie rosnącej popularności rozwiązań typu SMART, systemy kamer mają dziś duże szersze zastosowanie niż w latach 90, kiedy dopiero rozpoczynały podbój polskiego rynku bezpieczeństwa. Aktualnie funkcjonalności związane z wyłącznym rejestrowaniem obrazu z kamer, stały się jedynie podstawą do dużo bardziej zaawansowanych systemów ochrony i monitorowania. Dzięki kamerom już nie tylko obserwujemy przechodniów czy klientów sklepowych, ale również otwieramy przejścia, identyfikujemy obiekty poruszające się w strefie, odczytujemy tablice rejestracyjne, sprawdzamy temperaturę, kontrolujemy jakość produktów na taśmach, monitorujemy systemy sygnalizacji pożarowej, alarmujemy o pozostawionych przedmiotach- możliwości jest nieskończenie wiele, a wszystkie wspomniane procesy opierają się na odpowiednio zaprojektowanym i skonfigurowanym systemie kamer i jego technologii. Systemy kamer możemy podzielić zarówno pod kątem zastosowanej w nich technologii, jak i pod względem zadań jakie mają realizować, dlatego ważne jest żeby planując montaż monitoringu, określić jaka rolę ma on pełnić na obiekcie. Inne cele musi realizować system kamer zainstalowany na hali przemysłowej, placu budowy czy galerii handlowej, a inne system monitoringu, wspólnoty czy spółdzielni mieszkaniowej, dlatego w oparciu o wyjściowe potrzeby obiektów wynikające z ich charakteru, systemy monitoringu w ramach naszej oferty dzielimy na:

Kontakt

004 security camera

Wiodące technologie CCTV i rodzaje systemów kamer

Technologia IP- aktualnie najbardziej zaawansowana i najczęściej stosowana- pozwala na tworzenie systemów o dowolnej ilości urządzeń oraz nieograniczonej odległości. Zastosowanie wskazanej technologii gwarantuje bardzo dobrą jakość i szczegółowość obrazu oraz wysoką funkcjonalność monitoringu. Technologia HDCVI najczęściej wykorzystywana jest w przypadku modernizacji systemów, w których zastosowany został kabel koncentryczny. Połączenia urządzeń za pomocą przewodu koncentrycznego pozwalają na transmisję obrazu bez opóźnień w odległościach nawet do 500 m. W przypadku nowych instalacji można stosować skrętkę z wykorzystaniem konwerterów wideo, co umożliwi zmodernizowanie danego systemu w przyszłości do technologii IP. Technologia AHD jest alternatywą dla starych systemów analogowych, dzięki której przy ich modernizacji nie jest konieczna całkowita wymiana urządzeń wchodzących w skład systemu. Technologia analogowa HDTVI tak samo jak technologia HDCVI i AHD wykorzystywana jest w szczególności do modernizacji systemów analogowych bez konieczności wymiany okablowania. Wybór odpowiedniej technologii i komponentów jest kluczowy dla czasu, możliwości i ceny dalszej rozbudowy systemu.

 

Kontakt

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na Twoje pytania

 

kontakt

Całodobowe monitorowanie i ochrona za pomocą systemu kamer

E-monitoring CMM to usługa dopełniająca funkcjonalność systemu kamer, obniżająca koszty ochrony i zapewniająca nieznany dotąd poziom komfortu zarządzania nieruchomością. Świadczona przez Centrum Monitorowania Monteo usługa całodobowej ochrony i monitorowania mienia, realizowana jest w oparciu o centrum monitoringu wizyjnego oraz interwencyjne jednostki fizyczne. Stała obserwacja obrazu z kamer i możliwość skierowania do interwencji jednostek fizycznych, daje dużo większe możliwości operacyjne, niż ma to miejsce w sytuacji, gdy na obiekcie istnieje system kamer, ale nie jest w pełni wykorzystywany ( spełnia funkcję dowodową czyli przedstawia przebieg zaistniałego zdarzenia jedynie „po fakcie” ), a dzieje się z tak z jednego prostego powodu- całodobowa, stała obserwacja i analiza obrazu z kamer, daje realną możliwość reagowania na zaistniałe zdarzenie w czasie rzeczywistym. 

 

Mam już system kamerchcę monitorować!

004 security camera

Rozbudowa, automatyzacja, integracja systemu kamer

Jednym z czynników najczęściej wpływających na rozbudowę systemu monitoringu jest czas. Z roku na rok wzrastają potrzeby obiektów oraz ich przekonanie co do słuszności stosowania systemów bezpieczeństwa jako formy jednoczesnej prewencji i realnej ochrony. Niezaprzeczalną rolę w rozbudowach systemów kamer, pełni też stały postęp technologiczny rozwiązań i urządzeń, które umożliwiają wygodną i funkcjonalną automatyzację procesów użytkowych. Przykładowo, zintegrowanie systemu kamer z systemem kontroli dostępu, może powodować alarm w sytuacji naruszenia strefy przez osoby niepowołane, umożliwiając wstęp jedynie upoważnionym użytkownikom obiektu. Kamera z analityką LPR przy wjeździe do garażu, może automatycznie otwierać bramę samochodom o rejestracji z listy. Monitoring może ułatwiać wjazd na posesję osobom upoważnionym, może też pełnić rolę ogniwa w łańcuchu komunikacji na linii „gość - zdalna recepcja” czy łączyć z pomieszczeniem ochrony. Odpowiednio dobrane i zamontowane kamery, w ramach usługi E-monitoringu, mogą być również niezwykle skuteczną i korzystną alternatywą dla ochrony fizycznej- możliwości do wykorzystania systemu kamer, jako bazy pod dalszą rozbudowę w celu automatyzacji procesów użytkowych obiektu, jest nieskończenie wiele- powiedz jaki problem istnieje na Twoim obiekcie, a my znajdziemy na niego rozwiązanie.

 

 

Zadzwoń