Systemy monitoringu wizyjnego stają się nieodzowną częścią obiektów użytku zarówno prywatnego jak i publicznego. Pełniąc funkcje prewencyjne, dozorowe oraz dowodowe zapewniają poczucie bezpieczeństwa, możliwość stałej analizy oraz pozwalają rozstrzygnąć wiele kwestii spornych.

MONTEO posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz urządzeń wchodzących w skład systemu CCTV,
a każde rozwiązanie jest dopasowane zarówno pod względem technicznym jak i wizualnym do zaleceń naszych Klientów.

Dla kogo?

Ze względu na różną funkcjonalność systemu monitoringu wizyjnego, a przede wszystkim na duże doświadczenie MONTEO w wielu inwestycjach, dokonaliśmy podziału na różne obszary tak, aby każdy z Państwa mógł dowiedzieć się czegoś więcej na temat zastosowania monitoringu w wybranym typie obiektu.

Rodzaje systemów kamer

Na rynku monitoringu wizyjnego rozróżniamy kilka technologii, dzięki którym projekt systemu dopasowany jest do specyfiki obiektu, potrzeb i budżetu klienta. Obecna oferta urządzeń CCTV pozwala nam łączyć różne technologie, modernizować stare systemy oraz powiększać je o dowolną ilość i jakość urządzeń.

 • Technologia IP

  Technologia IP to najnowsza technologia wśród obecnie występujących, która pozwala na tworzenie systemów o dowolnej ilości urządzeń oraz nieograniczonej odległości. Zastosowanie wskazanej technologii gwarantuje bardzo dobrą jakość i szczegółowość obrazu oraz wysoką funkcjonalność monitoringu. W systemach IP wykorzystuje się skrętkę komputerową lub sieć bezprzewodową.

 • Technologia HD-CVI

  Technologia HDCVI najczęściej wykorzystywana jest w przypadku modernizacji systemów, w których zastosowany został kabel koncentryczny. Połączenia urządzeń za pomocą przewodu koncentrycznego pozwalają na transmisję obrazu bez opóźnień w odległościach nawet do 500 m. W przypadku nowych instalacji możemy zastosować skrętkę komputerową z wykorzystaniem konwerterów wideo, co umożliwi nam zmodernizowanie danego systemu w przyszłości do technologii IP. Wprawdzie technologia HDCVI jest systemem analogowym, aczkolwiek cechuje się dużo lepszymi parametrami i jakością obrazu.

 • Technologia AHD

  Technologia AHD jest alternatywą dla starych systemów analogowych, dzięki której przy ich modernizacji nie jest konieczna całkowita wymiana urządzeń wchodzących w skład systemu. Podobnie jak w przypadku technologii HDCVI w systemach AHD również stosuję się przewód koncentryczny pozwalający na transmisję obrazu bez opóźnień w odległościach do 500m.

 • Technologia ANALOGOWA

  Technologia HDTVI tak samo jak technologia HDCVI i AHD wykorzystywana jest w szczególności do modernizacji systemów analogowych bez konieczności wymiany okablowania. Inną ich wspólną cechą jest kwestia połączeń urządzeń za pomocą przewodu koncentrycznego lub skrętki komputerowej oraz lepsza jakość obrazu niż w starych systemach analogowych.

Skorzystaj z automatycznej wyceny

Nie wiesz od czego zacząć?

Zostaw nam swój numer, wpisz preferowaną godzinę kontaktu - oddzwonimy!

Zadzwoń