System bezpieczeństwa- co to jest?
  	

Systemy bezpieczeństwa, najczęściej kojarzone z systemami kamer, cctv, telewizją przemysłową i monitoringiem wizyjnym, są już niemal integralną częścią życia publicznego – obiektów miejskich, państwowych, przemysłowych, wspólnotowych, firmowych. Z wypracowanym, dla stale rozwijających się technologii, uznaniem  optymalizują, upraszczają, automatyzują, kontrolują, zapobiegają, chronią - w dużym skrócie- zapewniają poczucie bezpieczeństwa, a odpowiednio zaprojektowane, aktywnie i realnie chronią w czasie rzeczywistym, ale o tym innym razem…😊

Systemy bezpieczeństwa- co kryje się za tym, jakby nie patrzeć, ogólnym pojęciem? Opcji jest nieskończenie wiele, ponieważ system bezpieczeństwa może być, i najczęściej jest, efektem integracji innych, docelowo współzależnych systemów, z których najpopularniejsze to:

 • System kamer / system monitoringu / CCTV
 • System Alarmowy
 • System Teletechniczny
 • System PPOŻ / system przeciwpożarowy / SSP
 • System Kontroli Dostępu
 • System Komunikacji
 • System Dedykowane

O bezpieczeństwie decyduje wiele złożonych czynników, często niestety niezależnych od nas. Zapewnianie poczucia komfortu i spokoju, staje się zatem tym trudniejsze, im większa jest na obiekcie intensywność niechcianych zdarzeń, powodujących niepokój o bezpieczeństwo osób, dóbr własnych czy wspólnych. Kluczowe dla wielu sytuacji jest przeciwdziałanie. Prewencja pozwala na zmniejszenie ryzyka wystąpienia okoliczności  przychylnych wszelkiego rodzaju naruszeniom. Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić? Nic podobnego!

Dostępna dziś technologia stosowana w monitoringu i telewizji przemysłowej cctv, pozwala na dużo więcej, niż się powszechnie wydaje. Odpowiednio zaprojektowane systemy bezpieczeństwa, mogą identyfikować osoby, pojazdy, obiekty. Kontrolować obecność w dozwolonych i niedozwolonych strefach, wpuszczać na teren obiektu jedynie znany im osoby, a na parking, samochody tylko o znanej im rejestracji, alarmować o przekroczeniach norm pożarowych czy zadymienia. Mogą integrować różne systemy np. system kamer z systemem pożarowym, systemem alarmowym, systemem kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu czy systemem domofonów i wideofonów, ale mogą też zawierać elementy SmartHome z dostępem do aplikacji. To tylko kropla w morzu możliwości, ale warto o nich wspomnieć, by nakreślić mnogość wynikających z nich konfiguracji, nawet przy najprostszych rozwiązaniach.

W Monteo specjalizujemy się w dużych i skomplikowanych instalacjach. Projektujemy zaawansowane systemy ułatwiające życie i bezpośrednio wpływające na bezpieczeństwo obiektów i ludzi. Łączymy wizję z akcjami w urządzeniach wykonawczych, automatyzujemy procesy, przyspieszamy weryfikacje osób, pojazdów, zachowań, czasu- pokaż nam wyzwanie, a znajdziemy rozwiązanie! 😊

Jak zaprojektować skuteczny system bezpieczeństwa? Z jakich komponentów powinien się składać zautomatyzowany system bezpieczeństwa, by w oparciu o system kamer, mógł spełniać szereg powiązanych funkcji? Jaki budżet przeznaczyć na nowy system, a jaki na modernizację? Jak dbać o zainstalowane urządzenia, by służyły długo i sprawnie? Czy sama instalacja systemu sprawi, że pozostawiony bez troski o stan techniczny jego składowych, będzie działał efektywnie już na zawsze?

Nie musisz znać odpowiedzi na wszystkie te pytania, by w pełni cieszyć się profesjonalnie zaprojektowanym, zainstalowanym i skonfigurowanym systemem. Nasi doświadczeni przedstawiciele i licencjonowani specjaliści, z przyjemnością pomogą Ci przejść przez wszystkie etapy realizacji- od zamówienia, przez projekt i instalację, po konserwację i utrzymanie wydajności systemów. Wystarczy kilka kroków, by cieszyć się profesjonalnie dostarczonym i skonfigurowanym systemem.

Jak to uzyskać? Choćby krok po kroku😊

 1. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI w celu ustalenia terminu spotkania i przeprowadzenia audytu
 2. BEZPŁATNY AUDYT umożliwiający nam poznanie specyfiki obiektu i określenie potrzeb
 3. INDYWIDUALNA OFERTA przedstawiająca dedykowane rozwiązanie
 4. INSTALACJA SYSTEMU z najlepszej jakości materiałów, zgodnie z rzetelną wiedzą branżową
 5. CIESZ SIĘ BEZPIECZEŃSTWEM dzięki długoletniej gwarancji oraz dyspozycji Działu Technicznego

Jeśli masz pytania lub nie wiesz, jakiego systemu potrzebuje Twój obiekt, zadzwoń- pomożemy zaplanować realizację od A do Z.

Zadzwoń