Systemy bezdotykowego pomiaru temperatury ciała- już dostępne w ofercie Monteo

Bezdotykowy pomiar temperatury ciała oraz automatyczna detekcja maseczki to rozwiązania, które najczęściej stosowane są w miejscach o wysokim natężeniu ruchu. Wszędzie tam, gdzie kilkunastosekundowy pomiar termometrem manualnym, tworzyłby zatory komunikacyjne, z pomocą przychodzi algorytm sztucznej inteligencji i technologia termowizyjna, którym zebranie takich danych zajmuje dosłownie 2 sekundy.


Dbałość o wzajemne bezpieczeństwo, stała się ostatnimi czasy niemal równoznaczna z poczuciem odpowiedzialności społecznej. Zgadzamy się na odgórne ograniczenia, przestrzegamy zaleconych procedur i robimy co tylko możemy, by nie dopuszczać do rozprzestrzeniania się wirusa. Nie jest jednak możliwe zaprzestanie codziennych czynności i zatrzymanie życia publicznego na dłużej, niż zostało to już zrobione.

Z myślą o dostosowaniu się do istniejących realiów, powstał szereg technologicznych rozwiązań mających na celu usprawnianie spowolnionych pandemią procesów. I tak, nie ma już konieczności odciągania od obowiązków kilku osób po to, by mierzyły temperaturę gościom konferencji. Nie trzeba angażować ochrony do weryfikacji obecności maseczek u rodziców odprowadzających swoje pociechy. Nie ma już potrzeby ręcznego tworzenia bazy osób, które odwiedziły biuro.


Wysoka wydajność systemów bezpieczeństwa, zaprojektowanych by służyć ochronie zdrowia w dobie pandemii sprawia, że monitorowanie przestrzegania procedur nie tylko staje się prostsze ale i bardziej realne. Automatyzowanie procesów bezpieczeństwa ma swoje korzyści na wielu płaszczyznach- od braku dodatkowych obciążeń dla personelu i narażania zdrowia, aż po faktyczne ograniczenie dystansu społecznego np. przez wysterowanie akcji wideorozmowy dla osób, którym choćby ze względu na brak maseczki, nie zostaną otworzone drzwi.


Oczywiście, wszyscy liczymy, że przyjdzie dzień w którym COVID19 będzie już tylko złym wspomnieniem. Poczyniona w czasach pandemii inwestycja w system bezpieczeństwa, nie stanie się jednak z dnia na dzień bezużyteczna, ponieważ, dodatkową zaletą zaprojektowanych w tym celu rozwiązań, jest wysoka uniwersalność integracyjna z urządzeniami i systemami wykonawczymi jak np. bramki, kontrola dostępu, identyfikacja twarzy.
Samodzielny terminal wykorzystujący technologię sztucznej inteligencji w monitoringu wizyjnym, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie czekaj, dowiedz się jak wiele zalet ma to niewielkie urządzenie.


Po więcej informacji na temat dostępnych w naszej ofercie rozwiązań lub w celu otrzymania indywidualnej oferty, zapraszamy do kontaktu przez formularz lub telefon pod numer +48 734 857 438.

Systemy bezdotykowego pomiaru temperatury ciała- już dostępne w ofercie Monteo
Systemy bezdotykowego pomiaru temperatury ciała- już dostępne w ofercie Monteo
Zadzwoń