Centrum Monitorowania Monteo
CMM
Centrum Monitorowania Monteo

Całodobowe Centrum

Zdalnego Monitorowania

Centrum Monitorowania Monteo 24/7

E- Monitoring to kompozycja usług opartych na automatycznym wykrywaniu zdefiniowanych zdarzeń w czasie rzeczywistym, za pomocą systemów bezpieczeństwa i sztucznej inteligencji, interpretowanych przez Operatora Centrum Monitorowania.

Centrum Monitorowania Monteo w ramach usługi E-monitoringu CMM zajmuje się całodobowym zapewnianiem bezpieczeństwa na terenie obiektów wspólnotowych, spółdzielczych, państwowych, firmowych, deweloperskich. Szczegółowo wyselekcjonowani i wyszkoleni Operatorzy CMM, chronią osoby i mienie 24/7, realizując działania dozorowe w oparciu o systemy bezpieczeństwa i zaawansowane technologie sztucznej inteligencji.

Kto korzysta z całodobowego
monitoringu wizyjnego?

Procedury reakcji na zdarzenia dla konkretnych obiektów są dostosowywane do indywidualnych ustaleń z Klientem ( informowanie administratora o zdarzeniu, zgłaszanie dostawcy usterek systemów zależnych itp.). Ze względu na różnorodność scenariuszy i oczekiwań użytkowników nieruchomości, każdy obiekt jest przez nas audytowany pod kątem spełnienia jego indywidualnych potrzeb, dzięki czemu usługa znajduje zastosowanie nie tylko w różnych sytuacjach, ale i typach obiektów. Aktualnie, najczęściej i najbardziej doceniającymi korzyści płynące z E-monitoringu CMM są:

 • Wspólnoty I Spółdzielnie Mieszkaniowe
 • Instytucje Państwowe
 • Obiekty firmowe, biura
 • Nieruchomości komercyjne
 • Firmy i obiekty przemysłowe
 • Salony i punkty sprzedażowe
 • Inwestorzy i Deweloperzy

Całodobowy E-monitoring CMM
i sztuczna inteligencja

Wykorzystywana w CMM, technologia sztucznej inteligencji, potrafi w wyniku obserwacji  samodzielnie stwierdzić i zaalarmować nadzwyczajne dla danej lokalizacji odstępstwo od normy ( niestandardowe w danej lokalizacji zachowanie/zdarzenie), co czyni ją równie skuteczną w obszarze prewencji, jak i czynnego reagowania. Sztuczna inteligencja ma wiele zaawansowanych funkcjonalności, m.in. może samodzielnie zdecydować o podążaniu za intruzem zauważonym dzięki strefowej detekcji ruchu, śledzić zachowanie i lokalizację osoby, dzięki zmienianym kolejno widokom z kamer, wychwytywać rodzaje poruszających się po obiekcie pojazdów czy choćby alarmować o braku maseczki czy kasku. Ponadto, uzupełniona o funkcjonalności LPR może rozpoznawać i reagować na numery rejestracyjne.

CMM dysponuje jedynym na rynku rozwiązaniem, wykazującym dbałość nie tylko o jakość wykonywanej usługi monitorowania, ale i stan techniczny wpływających na jej efektywność urządzeń. Kompleksowo obsługujemy obszary bezpieczeństwa nieruchomości- usuwamy krytyczne błędy w istniejących instalacjach, inwentaryzujemy urządzenia na obiekcie, modernizujemy system, konserwujemy urządzenia i komponenty. Lokalizację urządzeń nanosimy na wirtualne mapy umożliwiające nałożenie planu obiektu na dany widok tak, by jasno sprecyzować lokalizację kamery wywołującej alarm- to pozwala szczegółowo nawigować poruszające się po obiekcie jednostki interwencyjne tym samym m.in. skracając czas dotarcia służb ratunkowych do ofiary lub patrolu do intruza.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na Twoje pytania

 

kontakt

Skuteczniejsza i tańsza alternatywa
dla przestarzałych metod ochrony

E-monitoring, alternatywnie nazywany też nadzorem wizyjnym, zdalnym monitoringiem czy zdalnym monitoringiem wizyjnym, jest coraz częściej wybieraną przez świadomych Klientów, formą ochrony osób i mienia- nowoczesną i nieporównywanie bardziej skuteczną niż dotychczas dostępne rozwiązania rynkowe.

Dzięki zaawansowanej technologii sztucznej inteligencji wykorzystywanej w e-monitoringu, skuteczność z jaką możliwa jest prewencja i czas reakcji na zaistniałe zdarzenia, znacznie przerastają dotychczasowe możliwości rynku ochrony. Stała analiza obrazów z kamer, umożliwia reakcje i podjęcie czynności jeszcze zanim dojdzie do bezpośredniego zagrożenia. Zarówno Operator CMM, jak i wspierająca go w analizie sztuczna inteligencja, z wiedzą, skrupulatnością i uwagą, identyfikują sygnały dostarczane przez systemy bezpieczeństwa chronionego obiektu. W razie wystąpienia zdarzenia, w ułamkach sekund rozpoczynają procedurę wszczęcia najodpowiedniejszej dla danego zdarzenia reakcji, których kompletny wachlarz zapewnia zawsze czynną aktywność wobec zagrożenia lub sytuacji m.in. komunikację za pomocą głośnika voip lub zdalnej recepcji, wykonanie wirtualnego patrolu, wezwanie ekipy technicznej, ochrony fizycznej, jednostki interwencyjnej czy służb państwowych.

Dodatkową, technologiczną zaletą usługi e-monitoringu, jest fakt, że od strony technicznej działa ona głównie w oparciu o systemy kamer, systemy alarmowe, systemy komunikacji, co czyni ją niesamowicie elastyczną w kontekście rozbudowy systemów, optymalizacji i automatyzacji procesów technicznych na terenie obiektu.

E-monitoring 24/7 funkcjonalności

 • 006 sirenObserwacja
  centrali SSP
 • 006 sirenwideoanaliza
  sztuczna inteligencja CMM
 • 006 sirenmodernizacje
  i rozbudowy systemu
 • 006 sirenwideoanaliza
 • 006 sirenwirtualny
  patrol
 • 006 sirengłośnik voip
 • 006 sirenkonserwacja systemu
  i obsługa serwisowa
 • hand companyrecepcja
  zdalna
 • 006 sirenidentyfikacja
  tablic rejestracyjnych

 

Więcej

Jak działa Centrum Monitorowania Monteo i jak przejść na E-monitoring CMM

Usługa monitorowania obiektów polega na stałym nadzorze nad sygnałami wysyłanymi z systemów bezpieczeństwa oraz na interwencji zdalnej lub fizycznej w przypadkach wyzwolenia alarmu z urządzeń PPOŻ, systemów kamer czy systemów alarmowych. E-monitoring CMM zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz ochronę osób i mienia całodobowo i na terenie całego kraju.

Celem E-monitoringu CMM jest wczesne wykrycie zdarzenia i skuteczna reakcja. Całodobowa analiza obrazów z kamer, wykrywa zagrożenia mogące wyniknąć z zaistniałych zdarzeń. Zdarzenie to sytuacja wykraczająca poza zbiór charakterystycznych dla danego obiektu norm. Zdarzenie zawsze musi powodować szczególne zwrócenie uwagi na konkretne odstępstwo od normy, nie zawsze jednak musi skutkować podjęciem reakcji. W zależności od sytuacji i jej rozwoju, Operator decyduje o rodzaju reakcji. Szczególnie istotnymi zdarzeniami są te, definiowane jako zagrożenia, czyli prowadzące do naruszenia bezpieczeństwa. W zależności od charakteru obiektu oraz ustaleń z Klientem, każde zdefiniowane zdarzenie znajduje następstwo w określonej procedurami reakcji.

Dodatkową zaletą E-monitoringu CMM jest fakt, że nie wymaga dużych inwestycji by przynosić duże korzyści, ponieważ usługa może być świadczona w oparciu o istniejący już na obiekcie system kamer. W ramach ewentualnych rekomendacji CMM dotyczących poprawy bezpieczeństwa, można oczywiście system rozbudować, zwiększając tym samym możliwości operacyjne i jakość dostarczanych do CMM zasobów do analizy.

 

Wycena

Skorzystaj z darmowej wyceny

Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na Twoje pytania

kontakt

Zadzwoń