System do monitoringu- zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Zestaw do monitoringu składa się z wielu współpracujących ze sobą podzespołów, odpowiedzialnych za różne zadania. Bardzo ważnymi elementami systemu zabezpieczeń są kamery monitoringu i urządzenie rejestrujące. Dziś podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze i pokażemy przykłady naszych topowych realizacji.

Kompletny zestaw do monitoringu zewnętrznego musi składać się z wielu urządzeń elektronicznych, bez których nie byłoby możliwe sprawne działanie całej konstrukcji. Podstawą jest kamera. To właśnie ona realizuje obraz pochodzący ze wskazanego terenu posesji. W zależności od potrzeb w zestawach do monitoringu zewnętrznego może znajdować się zarówno kilka kamer, kilkanaście, jak i kilkadziesiąt. Wszystko powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb Zamawiającego.

Systemy monitoringu wizyjnego stają się nieodzowną częścią obiektów użytku zarówno prywatnego, jak i publicznego. Pełniąc funkcje prewencyjne, dozorowe oraz dowodowe, zapewniają poczucie bezpieczeństwa, możliwość stałej analizy oraz pozwalają rozstrzygnąć wiele kwestii spornych.

Obecnie warto jest nabyć kamery nagrywające obraz 2K (4Mpx), które gwarantują wysoką jakość obrazu. Najczęstszymi kamerami w zestawach do monitoringu zewnętrznego są kamery w technologii IP, które mają szereg funkcji podnoszących jakość widzenia w nocy. Dzięki temu zestaw do monitoringu działa nie tylko w dzień, ale jest w pełni sprawny również po zmroku. W zależności od zasobności portfela można pozwolić sobie na kamery o różnym zasięgu widzenia. Najczęstszym rodzajem kamer przy zakupie kompleksowego rozwiązania technicznego, są kamery o zasięgu rejestracji obrazu wynoszącym 30 metrów.

Poza tym w skład zestawów do monitoringu zewnętrznego powinno wejść takie urządzenie jak cyfrowy rejestrator obrazu pochodzącego z kamer, który za pomocą dedykowanych dysków twardych będzie mógł na stałe zapisać wideo z systemu monitoringu. Poza tym warto wyróżnić takie elementy, jak switche zasilające kamery.

System do monitoringu- zadbaj o swoje bezpieczeństwo
System do monitoringu- zadbaj o swoje bezpieczeństwo