Monitoring AHD to nowoczesna technologia łącząca zalety systemu analogowego z doskonałą jakością obrazu przesyłanego w jakości HD lub FULL HD. Transmisja danych odbywa się poprzez kabel koncentryczny lub zwykłą skrętkę na odległość do 500m. System monitoringu AHD, bazuje na identycznej strukturze jak powszechnie znany monitoring analogowy, przez co doskonale sprawdza się przy rozbudowanie istniejących instalacji telewizji przemysłowej.

 

Monitoring AHDjest to system oparty na konstrukcji analogowej, rejestruje obraz i dźwięk w wysokiej rozdzielczości. Swoje zastosowanie znajduje przy rozbudowanie istniejących instalacji telewizji przemysłowej, jak też przy instalacji nowych systemów monitoringu. W niniejszym tekście postaram się wyjaśnić sposób funkcjonowania systemu monitoringu AHD.

Sposób działania monitoringu AHD

Obraz z kamer w systemie AHD transmitowany jest poprzez kabel koncentryczny lub zwykłą skrętkę do rejestratora. Rejestrator połączony z monitorem to centralne urządzanie, pełniące funkcje węzła transmisyjnego. Warto wspomnieć, że technologia AHD gwarantuję transmisję doskonałego obrazu i dźwięku na odległość do 500m. Posiadacze takich systemów chcąc usprawnić swój monitoring, nie muszą już wymieniać wszystkich urządzeń, mogą jedynie częściowo zmodernizować istniejący już system.

Jakość obrazu w technologii AHD

Jak już wcześniej wspominałem system AHD łączy w sobie zalety technologii analogowej z doskonałą jakością obrazu, co w tradycyjnej sieci monitoringu było wielką wadą. Obraz w monitoringu AHD rejestrowany jest w jakości 1280 – 720 , 1280 – 1024 (HD) 1,0 – 1,3 Mpx oraz 1920 -1080 2,0 Mpx (FULL HD). W praktyce zapewnia to Nam doskonałą widoczność zdarzeń z monitoringu/identyfikację osób z naturalną szybkością animacji oraz wiernie oddaną kolorystyką obserwowanej scenerii. Do zalet AHD trzeba zaliczyć brak kompresji danych i zakłóceń, co znacznie wpływa na jakość wyświetlanego obrazu.

Instalacja systemu monitoringu AHD

Daleki zasięg transmisji danych systemu AHD pozwala na swobodną budowę zaawansowanych systemów monitoringu bez konieczności stosowania urządzeń pośredniczących. Przekazywanie sygnału poprzez kabel koncentryczny lub zwykłą skrętkę daje nam możliwość oparcia instalacji na już istniejących systemach tradycyjnej telewizji przemysłowej. Stanowi doskonałą alternatywę dla monitoringu IP, gdzie do instalacji potrzebne są nowe przewody.

Podsumowując monitoring AHD jest ciekawą opcją dla osób posiadających przestarzałe systemy monitoringu, które chcą zmodernizować i unowocześnić swoje instalacje, jak i dla osób którym zależy na budowaniu nowych systemów z doskonałą jakością obrazu.

Polecane marki

Avtech
BCS
Beewell
easyCam
getfort
hikvision
kenik
miton
notis
procomm
satel
voltage

Ukryte menu