Monitoring IP to system monitoringu wizyjnego działającego na zasadzie połączenia kilku lub kilkunastu kamer w jedną sieć LAN lub WAN. Cyfrowa jakość pozwala na uzyskanie doskonałej jakości obrazu. System monitoringu IP można oprzeć o już istniejące instalacje. Dostęp do Internetu zapewnia całodobową możliwość podglądu z kamer z dowolnego miejsca na Ziemi.

Obecna technologia zapewnia nam dostęp do coraz to nowszych rozwiązań w branży elektronicznej. Nie inaczej ma się to w przypadku monitoringu CCTV, gdzie tradycyjne rozwiązania, zdają się ustępować systemowi monitoringu IP. W tym systemie do transmisji danych wykorzystuje się sieć komputerową, gdzie każde urządzenie posiada swój adres IP. Zarządzanie tak rozbudowanym systemem może się odbywać z poziomu komputera osobistego przy pomocy dedykowanego oprogramowania typu CMS. Daje to wiele nowych zalet, które są nieosiągalne dla systemów analogowych.

Jakość obrazu

Monitoring IP zapewnia nam cyfrową transmisję danych. Dzięki temu jakość obrazu jest bardzo wysoka, a to jedna z głównych zalet systemu. Funkcjonalność systemu ściśle uzależniono od wyboru kamer. Jeśli komukolwiek zależy na doskonałym podglądzie z kamer, to zastosowanie systemu IP jest bardzo wskazane.

Dostępność

Połączenie z siecią LAN lub Internetem zapewnia całodobowy pogląd obrazu z kamer za pomocą urządzenia elektronicznego z możliwością podłączenia do Internetu. Zmniejsza to koszty systemu monitoringu, a także pozwala uzyskać możliwość kontroli obszaru monitorowanego z miejsca, gdzie się akurat znajdujemy. Warto wspomnieć, że cyfrowy monitoring może posiadać dodatkowe funkcje tj. sterowanie kamerami ruchomymi za pośrednictwem Internetu, nadawanie i odbieranie przez niektóre kamery IP sygnału audio oraz współpraca kamer z zewnętrznymi czujnikami alarmowymi jak detektory ruchu, dymu, etc.

Instalacja

W przypadku sieci IP instalacja jest prosta i łatwa w obsłudze. Nawet jeden kabel może przekazać sygnał do kilku lub kilkunastu kamer. Monitoring cyfrowy możemy też oprzeć o już istniejącą instalację elektryczną, zaoszczędzimy w ten sposób czas oraz unikniemy nierzadko bardzo kłopotliwych remontów. Instalacja i zasady działające w systemie monitoringu IP zapewniają nam nieograniczoną możliwość rozbudowy sieci.

Podsumowanie

W erze Internetu i nowinek technicznych czas oraz wygoda mają dla nas kluczowe znaczenie. Szybkość reakcji niejednokrotnie pozwala nam uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Dlatego właśnie tak dużą popularnością cieszy się monitoring IP, który gwarantuje najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu telewizji przemysłowej CCTV. Posiadanie tego systemu niesie za sobą szereg korzyści niedostępnych dla tradycyjnych systemów analogowych i oznacza to wejście w XXI wiek, a także zapewnienie sobie systemu bezpieczeństwa najwyższej klasy.

Polecane marki

Avtech
BCS
Beewell
easyCam
getfort
hikvision
kenik
miton
notis
procomm
satel
voltage

Ukryte menu